środa, 4 sierpnia 2021

SPOTKANIE Z POEZJĄ BOŻENY MACZUGI
Wpisany przez Bartłomiej Paluch
wtorek, 20 lipca 2021 08:32
SPOTKANIE Z POEZJĄ BOŻENY MACZUGI.

W miniony piątek, w sercu naszego miasta, w przeworskim ratuszu odbyło się wyjątkowe spotkanie z poezją Bożeny Maczugi, która blisko rok temu przy wsparciu m.in. Burmistrza Miasta Przeworska - Leszka Kisiela, wydała swój pierwszy tomik poezji „Słowo co nadzieję niesie (o miłości, szczęściu, wierze i życiu). Usłyszeliśmy od autorki o tym co czuje, widzi, co ją spotyka i jak postrzega świat.

Wieczór ten zadedykowany został mamie autorki. Niepowtarzalny klimat spotkania niewątpliwie pozostanie z nami na długo. Gratulacje autorce złożył z-ca burmistrza Wojciech Superson. Wierszom Bożeny Maczugi towarzyszyła piosenka literacka zespołu "Mimo Wszystko” (Ernest Kożuch, Wojciech „Marian” Chudy i Wacław Lasek), a rozmowę o poezji poprowadził Jakub Całka. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość obejrzenia wystawy rysunku i prac malarskich Krzysztofa Urbana, której oficjalnie otwarcie nastąpi w sierpniu (już dziś na to wydarzenie serdecznie zapraszamy). Dziękujemy sponsorom wczorajszego wieczoru: Dariuszowi Rosołowi - Przeworskie Winnice oraz Przemysławowi Ścisłowiczowi - Piekarnia „Felicja”.