poniedziałek, 25 stycznia 2021

PRZEBUDOWA DROGI POD ROZBORZEM ZAKOŃCZONA
Wpisany przez Wojciech Pieniążek
wtorek, 29 grudnia 2020 15:27
PRZEBUDOWA DROGI POD ROZBORZEM ZAKOŃCZONA.

Oficjalny odbiór inwestycji w ramach zadania „Przebudowa dróg powiatowych nr P 1592R Przeworsk – Ujezna – Pełkinie, nr P 1593R Rozbórz – Mirocin – Ożańsk” za nami. Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel dziękuje Staroście Przeworskiemu Bogusławowi Urbanowi, Wójtowi Gminy Przeworsk Danielowi Krawcowi za wspólne złożenie wniosku o dofinansowanie inwestycji, a także Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Annie Schmidt za poparcie naszych działań. Nowo oddaną drogę poświęcił ks. Jan Miazga Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Przeworsku.

Ogólna wartość robót wyniosła 10 892 100,10 zł, z czego  66% to dofinansowanie z Fundusz Dróg Samorządowych. Na odcinku drogowym o długości 340 m (do granic miasta) zbudowana została kanalizacja deszczowa, chodnik lewostronny i nowa nawierzchnia drogowa. Wartość prac na miejskim odcinku wyniosła 746 402,38 zł, w tym udział miasta: 126 754,00 zł.