Sportowa Spartakiada Przeworskich Szkół Podstawowych z okazji Dnia Dziecka

DSC_0401

W dniu 1 czerwca 2015 roku na obiektach Kompleksu „Moje Boisko Orlik 2012” przy ul. Pszennej odbyła się Sportowa Spartakiada Przeworskich Szkół Podstawowych, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Przeworsku. W imprezie wzięły udział reprezentacje trzech szkół podstawowych z terenu Przeworska: SP 1 , SP 2 i SP 3. Około stu zawodników uczestniczyło łącznie
w dziewięciu konkurencjach sportowych.

Zawody rozpoczął turniej piłki nożnej, w którym najlepsza okazała się ekipa „Dwójki”. Równolegle odbywały się mecze siatkówki i koszykówki. Ich zwycięzcami okazały się odpowiednio drużyny SP 2
i SP 1. Atrakcyjność turniejów uświetniły konkurencje strzałów do bramki celnościowej i konkurs rzutów
do kosza, w których bezkonkurencyjne okazały się ponownie SP 2 i SP 1. W sztafecie najszybsi byli uczniowie „Dwójki”. W wyścigach w workach zwyciężyła reprezentacja SP 1, a w rzucie piłeczką do celu zdecydowanie wygrała druzyna SP 3. O końcowej klasyfikacji spartakiady zdecydowało przeciąganie liny. „Rzutem na taśmę” pierwsze miejsce w zawodach zapewniła sobie „Jedynka”, zdobywając łącznie 21 punktów. SP 2 wywalczyła drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy tylko jeden punkt. Trzecie miejsce zajęła SP 3 z dorobkiem 13 punktów.

Przez cały czas trwania imprezy zawodników wspierali gorącym dopingiem uczniowie poszczególnych szkół.
Na zakończenie dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przeworsku Grzegorz Łuczyk wręczył nagrody, a wszystkim przybyłym złożył życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Serdecznie dziękujemy opiekunom reprezentacji szkół: Danucie Piekło, Andrzejowi Bilskiemu, Sławomirowi Fludzie, Witoldowi Krukowi i Michałowi Zawadzkiemu za przygotowanie reprezentacji szkół do udziału