II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI KADETÓW O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA PRZEWORSKA ZA NAMI !

W dniu wczorajszym zakończyło się trzydniowe święto koszykówki w Przeworsku. Zwycięzcą II Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Kadetów o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska została TS Wisła Kraków

przeworsk-cup-2017-foto-zibi-3-052

Na zdjęciu drużyna Wisły Kraków- triumfatorzy turnieju.

Turniej rozpoczął się w piątek o godz. 10:30. W pierwszym oraz drugim dniu turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach o awans do fazy finałowej. W grupie A najlepszą drużyną okazał się zespół AZS Skierniewice. Rywalizację w grupie B wygrał zespół Regisu Wieliczka.

przeworsk-cup-2017-foto-zibi-1-007

W niedzielę o godz.  09:00 rozpoczęliśmy fazę finałową. O miejsca 5-8 rywalizowały zespoły: Kuźni Koszykówki Stalowa Wola, MOSiR-u Przeworsk, Kadet Biała Podlaska oraz UKSu Piątka Lublin.  Rywalizację o miejsca 5-8 wygrał zespół Kuźni Koszykówki Stalowa Wola. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Przeworska, Białej Podlaskiej oraz Lublina.

przeworsk-cup-2017-foto-zibi-1-063

W pierwszym meczu półfinałowym Wisła Kraków pewnie pokonała drużynę AZS-u Skierniewice 41:80, natomiast drugi mecz półfinałowym padł łupem drużyny Regisu Wieliczka, który pokonał Stele Cieszyn 65:57. Przegrani meczów półfinałowych rozegrali spotkanie o trzecie miejsce. Po zaciętym boju Stela Cieszyn pokonała AZS Skierniewice 58:54.

przeworsk-cup-2017-foto-zibi-151

W wielkim finale stanęły przeciwko sobie zespoły Wisły Kraków oraz Regisu Wieliczka. Zdecydowanie lepszą drużyną okazał się zespół Wisły Kraków, który pokonał drużynę z Wieliczki 60:31 i został triumfatorem II Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Kadetów o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska.

przeworsk-cup-2017-foto-zibi-161

Najlepszym obrońcą turnieju wybrany został Szymon Jurkiewicz (MOSiR Przeworsk). Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł zawodnikowi Wisły Kraków Filipowi Rerakowi.

PODSUMOWANIE:

GRUPA A
MOSiR Przeworsk   – Piatka  Lublin  63 : 48  MVP: Dawid Barciński
Piątka Lublin – Stela Cieszyn  37 : 92   MVP:  Maciej Surzycki
MOSiR Przeworski – AZS PWSZ Skierniewice  39 : 65  MVP: Dominik Bartoniewicz
AZS PWSZ Skierniewice – Stela Cieszyn 58 : 56 MVP: Sebastian Łazęcki
MOSiR Przeworsk – Stela  Cieszyn  54 : 80  MVP: Bryniarski Mateusz
Piątka Lublin – AZS PWSZ Skierniewice  52 : 83  MVP: Kacper Zakrzewski

1 AZS SKIERNIEWICE  3/0  6 pkt
2 STELA CIESZYN  2/1  5 pkt.

3 MOSiR PRZEWORSK    1/2  4 pkt.
4 PIĄTKA LUBLIN    0/3  3 pkt.

GRUPA B

Wisła Kraków – Regis Wieliczka 60 : 61  MVP: Jakub Dyngosz
KK Stalowa Wola – Kadet Biała Podlaska 63 : 54 MVP:  Dominik Typiak
Wisła Kraków – Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola  53 : 51  MVP: Łukasz Szymański
Regis Wieliczka – Kadet Biała Podlaska 57 : 49  MVP: Maciej Dybała
Wisła Kraków – Kadet Biała Podlaska 60 : 40  MVP:  Patryk Sztandarski
Regis Wieliczka – Kadet Biała Podlaska  26 : 63 MVP: Bartek Łakis

1 REGIS WIELICZKA  3/0  6 pkt.
2 WISŁA KRAKÓW  2/1  5 pkt.
3 KUŻNIA KOSZYKÓWKI STALOWA WOLA  1/2   4 pkt.
4 KADET BIAŁA PODLASKA  0/3   3 pkt.

KLASYFIKACJA V-VIII
MOSiR Przeworsk – 5 Lublin 63 : 48  MVP: Dawid Barciński
KK Stalowa Wola – Kadet Biała Pdl. 63 : 54  MVP:  Dominik Typiak 
Kadet Biała Pd;l. – MOSiR Przeworsk 40 : 41 MVP: Jakub Jurzyk
5 Lublin – KK Stalow Wola 62 : 58  MVP: Rafał Śmigielski
Piątka Lublin – Kadet Biała Podlaska 52 : 82 MVP:
KK Stalowa Wola – MOSiR Przeworsk  60 : 58 MVP: Kamil Barnuś

PÓŁFINAŁ: AZS PWSZ Skierniewice  – Wisła Kraków  41 : 80  MVP: Jakub Kawalec
PÓŁFINAŁ: Regis Wieliczka  –  Stela Cieszyn  65 : 57  MVP: Piotr Wojciechowski
MECZ O 3 MIEJSCE: AZS PWSZ Skierniewice – Stela Cieszyn  54 : 58 MVP:
FINAŁ: Wisła Kraków – Regis Wieliczka  60 : 31 MVP: Rafał Porębski

MVP:  Filip Rerak  – Wisła Kraków

ALL-STARS

Jakub Owczarek – AZS PWSZ Skierniewice
Maciej Surzycki – Stela Cieszyn
Mateusz Przeczek – Wisła Kraków
Tomasz Nykaza – Regis Wieliczka
Michał Gadawski – KK Stalowa Wola

Najlepszy obrońca – Szymon Jurkiewicz – MOSiR Przeworsk
Najmłodszy zawodnik: Aleksander Busz – Regis Wieliczka
Perspektywiczny zawodnik Marcel Badek – AZS PWSZ Skierniewice

TOP 10 Najlepsi Strzelcy Turnieju

1 Dudziak Adam 120 pkt. – Piątka Lublin
2 Surzycki Maciej 92 – Stela Cieszyn
3 Rerak Filip 86 – Wisła Kraków
4 Godawski Michał 81 – KK Stalowa Wola
5 Bartoniewicz Dominik  80 – AZS PWSZ Skierniewice
6 Bryniarski- Mateusz  75 – Stela Cieszyn
7 Chmielowiec Jakub  74 – Kadet Biała Podlaska
8 Kawalec Jakub 73 –Wisła Kraków  (9×3)
9 Nykaza Tomasz 66 – Regis Wieliczka
10 Długosz  Jakub 58 – Piątka Lublin

Najlepsi strzelcy w rzutach za trzy punkty

1 Kawalec Jakub 9×3 Wisła Kraków
2 Przęczek Mateusz 8×3 Wisła Kraków
Mateusz Bryniarski 8×3 Stela Cieszyn
Łasko Łukasz 8×3 Stela Cieszyn
Surzycki Maciej 8×3 Stela Cieszyn
Barnuś Kamil  12+10+3+7+15 = 47   (8×3)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

…………………………………………………………………
1  TS WISŁA KRAKÓW

4 Bielecki Łukasz 2+3+4+0+7 = 16  (2×3)
5 Kawalec Jakub 14+9+8+32+10 = 73  (9×3)
6 Szymański Łukasz 5+2+3+2+7 = 19  (2X3)
8 Jędrzejczyk Maksymilian 3+4+0+4+0 = 11
9 Mazur Karol 0
10 Przęczek Mateusz 13+5+12+14+12 = 56. (8×3)
11 Kucharski Mateusz 0
12 Rerak Filip 13+20+14+23+16 = 86  (4×3)
14 Cholewa Jan 6
15 Sztandarski Patryk 4+0+8+4+3 = 19  (1×3)
16 Porębski Rafał 4+6+6+3+5 = 24

Trener : Suda Andrzej

2  UKS REGIS WIELICZKA
1 Busz  Aleksander  3
2 Wojciechowski Piotr 5+5+0+10+2 = 22 (3×3)
6 Kłaput Michał 0
10 Baran Jakub  7
11 Nykaza Tomasz 15+10+18+17+15 = 65
14 Dybałą Maciej  6+0+8+6+0 = 20
16 Kozioł Filip 8
18 Nowak Karol 1
20 Ślusarczyk Michał 8
21 Wożniak Konrad 4
27 Dyngosz Jakub 18+11+3+9+0 = 41 (6×3)
77 Ferenczak Sebastian  8+12+5+16 (2×3)
88 Łokas Bartłomiej 4
99 Trzciński Jakub 6+5+3+7+0 = 21  (5×3)
Trenerzy: Michał Sorata , Grzegorz Dybała
3  STELA CIESZYN

5 Bryniarski Mateusz  18+17+19+4+17= 75  (8×3)
7 Łosko Łukasz  21+8+8+0+0 = 37   (8×3)
9 Grabowski Kamil 9+4+5+1+7 = 26  (2×3)
10 Surzycki Maciej 15+20+19+23+15 = 92   (8×3)
12 Dragon Wojciech 4+3+2+4+9 = 22  (1×3)
16 Donocik Jakub 7+2+6+7+2 = 24  (1×3)
17 Borus Kacper 14+2+7+8+2 = 33  (1×3)
18 Kłoda Filip  4+0+4+10+6 = 24

Trener: Szymon Kałuża

4  AZS PWSZ SKIERNIEWICE

5 Łazęcki Sebatian  6+13+14+14+6 = 53   (1×3)
7 Bednarek Dawid  4
9 Szczepanik Maciej  2
11 Zakrzewski Kacper  16+5+21+8+6 = 56
14 Piaskowski Kacper  0
15 Bober Karol  6+2+3+0+6 = 17  
16 Sypulski Kamil  2+2+9+0+0 = 13
17 Owczarek Jakub  4+0+6+2+8 = 20
18 Badek Marcel  9
19 Bartoniewicz Dominik  22+27+12+8+11 = 80
23 Bibik Michał  5+7+0+0+6 = 18  (3×3)
37 Sadowniczyk Antoni  2+0+11+4+9 = 26  (1×3)

Trener: Wiercioch Krzysztof

5  KUŹNIA KOSZYKÓWKI STALOWA WOLA

4 Serwacki Krystian  4
5 Sudoł Paweł  2
6 Barnuś Kamil  12+10+3+7+15 = 47   (8×3)
7 Typiak Dominik  9+11+10+6+9 = 45  (4×3)
8 Kopyto Mikołaj  0
9 Bulec Alan  2
11 Godawski Michał 13+10+7+29+22 = 81  (3×3)
12 Grochowina Mateusz  9+14+0+2+0 = 25  (3×3)
13 Miszczyszyn Maciek  16+6+1+10+11 = 44
15 Turosz Dawid  8
17 Ziółkowski Miłosz  3
18 Nowak Jakub  0

Trener: Roman Prawica

6  MOSiR PRZEWORSK

6 Dawid Barciński 15+14+2+3+x = 34  (5×3)
8 Ficek Maciej 5+3+4+1+10 = 23  (3×3)
15 Jurzyk Jakub 3+1+24+16+11 = 55  (1×3)
7 Kisiel Przemysław 0
10 Kucharczyk Michał 10+4+2+0+4 = 20
13 Marko Jakub 11+0+2+8+14 = 35  (1×3)
9 Pieczonka Jakub 0
5 Strama Wiktor 3  (1×3)
14 Wiśniowski Marcin 6+4+4+2+2 = 18
12 Zając Miłosz 8+6+9+3+7 = 33  (5×3)
4 Jurkiewicz Szymon 1+7+5+0+5 = 18  (4×3)
11 Słowik Kacper 4+0+2+2+2 = 10Trener : Wojciech Jurkiewicz

7  KADET BIAŁA PODLASKA

4 Świderski Kacper  0
6 Kossowski Paweł  3 (1×3)
7 Derlukiewicz Łukasz  0
8 Rosiak Przemek  4+7+7+15+16 = 49  (6×3)
9 Nikoniuk Sebastian 15+3+4+4+7 = 33  (5×3)
10 Denisiuk Maciej  0+0+0+0+3 = 3  (1×3)
11 Kościuszuk Rafał  4+6+14+2+12 = 38 (3×3)
12 Chmielowiec Jakub  19+27+9+19+X = 74  (6×3)
13 Izdebski Filip  2+3+0+0+16 = 21  (1X3)
14 Maliszewski Filip  10+0+6+0+12 = 28  (2X3)
15 Kowalczuk Adrian 0+3+0+0+13 = 16
16 Gdela Marcel  0

Trenerzy: Filip Korpak i Małgorzata Denisiuk

8  UKS PIĄTKA  LUBLIN

2 Skałecki Michał  0+0+3+4+4 = 11  (1X3)
7 Świderski Karol 2+6+5+9+4 = 26
10 Bielecki Kacper 8  (1×3)
5 Gil Alan 0
13 Szypuła Bartosz 2+11+6+4+5 = 28  (1×3)
14 Śmigielski Rafał 0+0+8+2+2 = 12
25 Robak Kamil 0
91 Długosz  Jakub 11+6+9+12+12+8 =  58
15 Dudziak Adam 31+14+19+28+28 =  (3×3)

Trener : Piwiński Adam

GALERIA

FILMIKI