SPORTOWE DNI PRZEWORSKA 2017

W miniony weekend odbyły się Dni Przeworska ,oprócz koncertów na stadionie przy ul. Budowlanych ,Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem okolicznościowych imprez sportowo-rekreacyjnych.

Cykl zawodów sportowych rozpoczął się w piątkowe popołudnie na boisku wielofunkcyjnym – Moje Boisko „Orlik”, gdzie odbywały się turnieje: piłki nożnej „6” o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska oraz turniej Koszykówki „Trio Basket” w różnych kategoriach wiekowych. Do turnieju piłki nożnej zgłosiło się 6 zespołów, mecz rozgrywano w systemie „każdy z każdym”. Na najniższym stopniu podium uplasował się team „Mik-Fil”, drugie miejsce zajęła ekipa „III Schemat” natomiast najlepszą drużyną zostali „Biali Murzyni”. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojciech Piróg. Tytuł króla strzelców padł łupem Edwina Strusia, strzelca 8 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Witolda Wajdę. Również wiele emocji dostarczyły mecze w turnieju koszykówki „Trio Basket”. W kategorii Szkół Podstawowych dziewcząt drugie miejsce zajęły dziewczyny z „PNA” natomiast pierwsze drużyna „FC Basket” W kategorii gimnazjum par mieszanych trzecie miejsce zajęła drużyna „Team Dziki” drugie miejsce przypadło drużynie „Black Team” natomiast najlepsze okazały się dziewczyny z zespołu ” Motylki”. W kategorii Open trzecie miejsce zajął team „Biała Mewa”, drugie miejsce przypadło drużynie „Klub Dżentelmenów”, triumfatorami turnieju został zespół „Blender”.

W sobotę czekały nas emocje związane z siatkówką. W Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Dyrektora MOSiR-u wystąpiło 12 drużyn. Rywalizacja w turnieju była bardzo zacięta, odbyło się bardzo dużo ciekawych spotkań. Trzecie miejsce w turnieju przypadło parze Wojciech Rusin – Mateusz Hadała, drugie miejsce zajął zespół w składzie Grzegorz Pelc – Aleksander Skibicki, zwycięzcami turnieju została para Grzegorz Rusin – Patryk Grendysa.

W niedzielę na Stadionie Miejskim przygotowaliśmy gry i zabawy dla najmłodszych dzieci oraz liczne atrakcje przeprowadzone przez animatorów sportu przy małej scenie. O godz.13.00 wystartował również V Przeworski Rajd Rowerowy w którym wzięło udział blisko 80 pasjonatów rowerowego szaleństwa, którzy pokonując malowniczą 47 km trasę , zameldowali się na mecie rajdu na stadionie, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek.
Tym miłym akcentem oraz wspólnym zdjęciem po rajdzie zakończyliśmy tegoroczne „Sportowe Dni Przeworska”.

Fotorelacja TUTAJ

dp