Sportowe Dni Przeworska-relacja

W ubiegły weekend miały miejsce Dni Przeworska. Oprócz imprez w plenerze, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem „Sportowych Dni Przeworska”. Cykl zawodów sportowych rozpoczął się w piątkowe popołudnie, gdzie na boisku wielofunkcyjnym- Moje Boisko „Orlik” odbywały się turnieje piłki nożnej „6” o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska oraz turniej koszykówki „3”. W turnieju piłki nożnej najlepszą drużyną okazał się zespół NEWO4TEAM pokonując w finale Białych Murzynów 4:3. Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół Mongolskich Przemytników. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kamil Surmiak. Tytuł króla strzelców turnieju padł łupem Pawła Guraka, natomiast najlepszym bramkarzem został Kamil Wołowiec. Nie bez emocji odbył się turniej koszykówki mężczyzn w którym to najlepszą ekipą okazał się zespół Pominięci w Drafcie, którzy w rywalizacji „każdy z każdym” odnieśli komplet zwycięstw. Drugie miejsce przypadło drużynie Kuźni Koszykówki, natomiast na najniższym stopniu podium stanął zespół Besket Team-u. W kategorii dziewcząt, pierwsze miejsce zajął zespół Black Team, drugi plac przypadł zespołowi Digi-Donga, zaś trzecie miejsce zajęła sympatyczna drużyna Uśmiechu Kombajnisty.

13639516_1074003122668605_764099387_oa

W sobotę czekały nas emocje związane z siatkówką. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Awans do fazy półfinałowej z grupy A, uzyskały zespoły Royal Team-u oraz Volley Zarzecze. Z grupy B natomiast awans przypadł zespołom ZUS-u Przeworsk oraz Impulsowi Przeworsk. W pierwszym meczu półfinałowym ZUS Przeworsk pokonał Volley Zarzecze, natomiast drugi półfinał wygrał Royal Team, który ograł drużynę Impulsu Przeworsk. W wielkim finale ZUS Przeworsk pokonał zespół Royal Team i tym samym wygrał turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora MOSiR.

DSC_0033

W niedzielę na stadionie Miejskim odbywały się gry i zabawy dla dzieci oraz liczne atrakcje, przygotowane przez animatorów. Odbył się również rajd rowerowy w którym wzięło udział 75 pasjonatów rowerowego szaleństwa, którzy malowniczą trasą biegnącą przez Ujezną, Pełkinie, Zarzecze, Żurawiczki spędzili miło popołudnie. Meta rajdu miała miejsce na stadionie Miejskim, gdzie czekał ciepły poczęstunek. Tym miłym akcentem zakończyliśmy tegoroczne „Sportowe Dni Przeworska. Do zobaczenia za rok.

20160710_124944 - kopia (2) 20160710_170609