Świetna zabawa z Polska Biega, Przeworsk Biega 2016 :)

W ubiegłą sobotę odbyła się po raz VI w naszym mieście Ogólnopolska Akcja Polska Biega, Przeworsk Biega 2016. Hasłem przewodnim imprezy było ,, Bieganie to u Nas Rodzinne”. Można rzec, iż Przeworszczanie  dosłownie wzięli sobie do serca tegoroczną imprezę i licznie przybyli na stadion przy ul. Budowlanych.

Imprezą rozpoczęła się od oficjalnego przywitania wszystkich przybyłych uczestników, którego dokonał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przeworsku. Następnie głos zabrał zastępca Burmistrza Miasta Przeworska Pan Wojciech Superson.

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich przybyłych uczestników, rozpoczęliśmy najważniejszą część imprezy, czyli biegi w kategorii przedszkolaków, szkół podstawowych oraz bieg otwarty.

Jako pierwsi na start wybiegły dzieci z przedszkoli w wieku 3-4 lat oraz 5-6 w kategorii dziewczynek i chłopców. Następnie do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych. Biegi podzielone były na trzy grupy. Klasy 1 oraz 2 rywalizowały w biegu na dystansie 200 metrów, natomiast dzieci z klasy 3 i 4 oraz 5 i 6 rywalizowały na dystansie 300 metrów. Biegi te również były podzielone na kategorie dziewczynek i chłopców.

Ostatnią atrakcją sobotniej imprezy był bieg otwarty na dystansie 3 km. Zwycięzcą rywalizacji w kategorii mężczyzn został Konrad Horodecki, natomiast kategorię kobiet wygrała Katarzyna Kokoszka.

Po zakończonym biegu otwartym odbyła się ceremonia wręczenia medali, dyplomów oraz statuetek dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wręczenia dokonali Zastępca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson, Sekretarz Miasta Pani Agnieszka Zakrzewska, oraz Dyrektor MOSiR-u Grzegorz Łuczyk. W trakcie dekoracji odbyło się również losowanie nagród dla uczestników biegu.

A oto szczegółowe wyniki:

Biegi 3-4 latków: dziewczynki

1. Konrad Horodecki
  2. Tomasz Kapusta
  3. Tomasz Zawadzki

SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW, KTÓRZY UFUNDOWALI NAGRODY DLA UCZESTNIKÓW AKCJI. DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ ZA POMOC SĘDZIOM W OSOBACH MICHAŁA ZAWADZKIEGO, BARTŁOMIEJA DIDUCHA. DO ZOBACZENIA ZA ROK 😉