Świetna zabawa z Polska Biega, Przeworsk Biega 2016 :)

W ubiegłą sobotę odbyła się po raz VI w naszym mieście Ogólnopolska Akcja Polska Biega, Przeworsk Biega 2016. Hasłem przewodnim imprezy było ,, Bieganie to u Nas Rodzinne”. Można rzec, iż Przeworszczanie  dosłownie wzięli sobie do serca tegoroczną imprezę i licznie przybyli na stadion przy ul. Budowlanych.

Imprezą rozpoczęła się od oficjalnego przywitania wszystkich przybyłych uczestników, którego dokonał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przeworsku. Następnie głos zabrał zastępca Burmistrza Miasta Przeworska Pan Wojciech Superson.

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich przybyłych uczestników, rozpoczęliśmy najważniejszą część imprezy, czyli biegi w kategorii przedszkolaków, szkół podstawowych oraz bieg otwarty.

Jako pierwsi na start wybiegły dzieci z przedszkoli w wieku 3-4 lat oraz 5-6 w kategorii dziewczynek i chłopców. Następnie do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych. Biegi podzielone były na trzy grupy. Klasy 1 oraz 2 rywalizowały w biegu na dystansie 200 metrów, natomiast dzieci z klasy 3 i 4 oraz 5 i 6 rywalizowały na dystansie 300 metrów. Biegi te również były podzielone na kategorie dziewczynek i chłopców.

Ostatnią atrakcją sobotniej imprezy był bieg otwarty na dystansie 3 km. Zwycięzcą rywalizacji w kategorii mężczyzn został Konrad Horodecki, natomiast kategorię kobiet wygrała Katarzyna Kokoszka.

Po zakończonym biegu otwartym odbyła się ceremonia wręczenia medali, dyplomów oraz statuetek dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wręczenia dokonali Zastępca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson, Sekretarz Miasta Pani Agnieszka Zakrzewska, oraz Dyrektor MOSiR-u Grzegorz Łuczyk. W trakcie dekoracji odbyło się również losowanie nagród dla uczestników biegu.

A oto szczegółowe wyniki:

 

Biegi 3-4 latków: dziewczynki

 1. Ania Biały
 2. Roksanka Botwina
 3. Karolinka Chmaj

Biegi 3-4 latków: chłopcy

 1. Wiktor Krutysz
 2. Patryk Wojtas
 3. Maciej Wojtas

Biegi 5-6 latków: dziewczynki

 1. Ania Diduch
 2. Nikolka Zielonka
 3. Milenka Kotlińska

Biegi 5-6 latków: chłopcy

 1. Oskarek Jarosz
 2. Dawidek Ryfa
 3. Konradek Kodlewski

Biegi 1-2 klasa szkół podstawych: dziewczynki

 1. Karolinka Ruchel
 2. Maja Krzyżanowska
 3. Madzia Wiśnioska

Biegi 1-2 klasa szkół podstawowych: chłopcy

 1. Kamilek Panek
 2. Bartuś Owsiak
 3. Hubcio Uchman

Biegi 3-4 klasa szkół podstawowych: dziewczynki

 1. Natalka Kędziora
 2. Basia Derewecka
 3. Paulinka Dąbek

Biegi 3-4 klasa szkół podstawowych: chłopcy

 1. Tomaszek Majba
 2. Karolek Ochyra
 3. Kubuś Godlewski

Biegi 5-6 klasa szkół podstawowych: dziewczynki

 1. Gabrysia Machnica
 2. Weronika Superson
 3. Martynka Stecuła

Biegi 5-6 klasa szkół podstawowych: chłopcy

 1. Kubuś Kwiatkowski
 2. Karolek Bożek
 3. Mikołaj Krzyżanowski

BIEG OTWARTY: kobiety

 1. Katarzyna Kokoszka
 2. Andżelika Walanus
 3. Klaudia Kapusta

BIEG OTWARTY: mężczyźni

 1. Konrad Horodecki
 2. Tomasz Kapusta
 3. Tomasz Zawadzki

SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW, KTÓRZY UFUNDOWALI NAGRODY DLA UCZESTNIKÓW AKCJI. DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ ZA POMOC SĘDZIOM W OSOBACH MICHAŁA ZAWADZKIEGO, BARTŁOMIEJA DIDUCHA. DO ZOBACZENIA ZA ROK 😉