fot

W dniu 19.12.2015 r. w hali sportowej  przy ul. Misiagiewicza w Przeworsku odbył się X Halowy Turniej Piłkarski Nauczycieli i Pracowników Oświaty im. Andrzeja Mirkiewicza. Do rozgrywek zgłosiło swój udział 8 zespołów z województwa podkarpackiego.  Organizatorami imprezy był Urząd Miasta Przeworska ,Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku oraz  pracownicy oświaty w Przeworsku.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach.

Grupa A: Przeworsk , Przemyśl, Dębica, Krosno

Grupa B: Rzeszów, Kolbuszowa, Jarosław, Sieniawa

Wyniki grupy A:

Przeworsk – Przemyśl  (0:3)

Dębica – Krosno  (3:4)

Przeworsk – Dębica (1:0)

Przemyśl – Krosno (2:6)

Przeworsk – Krosno (2:2)

Przemyśl – Dębica (5:1)

Wyniki grupy B:

Jarosław – Sieniawa (1:0)

Rzeszów – Kolbuszowa (3:0)

Rzeszów – Jarosław (1:0)

Kolbuszowa – Sieniawa  (3:0)

Rzeszów – Sieniawa (0:2)

Kolbuszowa – Jarosław (1:2)

W meczu o VII miejsce spotkały się drużyny Dębicy i Sieniawy. Mecz zakończył się wynikiem  remisowym 1:1. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była seria rzutów karnych, w których to lepsza okazała się ekipa z Dębicy.

V miejsce zajęła drużyna z Przeworska pewnie pokonując  Kolbuszową 3:1.

W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się drużyny Krosna i Jarosławia. Po bardzo zaciętym pojedynku Krosno okazało się lepsze o jedno trafienie wygrywając mecz 2:1

W drugim półfinale ponownie zadecydowały rzuty karne. W regulaminowym czasie gry  Rzeszów zremisował z Jarosławiem 1:1 jednak  to właśnie on wykazał się lepszą skutecznością podczas egzekwowania ,,jedenastek”.

III miejsce przypadło drużynie Jarosławskiej która pokonała w swoim ostatnim meczu Przemyśl stosunkiem 2:0

W finale turnieju spotkały się drużyny Krosna i Rzeszowa. Po heroicznym boju mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Kolejny raz w tym dniu zadecydowały rzuty karne. Dzięki świetnej dyspozycji bramkarza Krośnian Piotra Hajduka to właśnie Krosno zajęło I miejsce wygrywając tym samym cały turniej.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Pietrasiewicz z Rzeszowa.

Królem strzelców został Lech Czaja z Krosna zdobywając w całym turnieju  9 bramek.

Najlepszym bramkarzem został Grzegorz Guziewicz z Jarosławia.

Ceremonię wręczenia nagród zaszczyciła swoją obecnością  najbliższa rodzina Andrzeja Mirkiewicza, córka Lidia oraz syn Krzysztof.