Relacja ze Sportowych Dni Przeworska

Publikacja1

W piątek 10 lipca „Orliku” przy ul. Pszennej zainaugurowaliśmy obchody Sportowych Dni Przeworska. O godz. 17 rozpoczął się tradycyjny już Turniej Piłkarski „6” o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska. Do sportowej walki przystąpiło 6 drużyn: Mikfil, RaNa, Gang z Plebanii, Los Warkos, Biali Murzyni, Mongolscy Przemytnicy. Rozegrano łącznie 9 spotkań, które wyłoniły zwycięzców. Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce: Biali Murzyni

II miejsce: Los Warkos

III miejsce: Mikfil

IV miejsce: Mongolscy Przemytnicy

V miejsce: Gang z Plebanii

VI miejsce: RaNa

Tytuł Króla Strzelców uzyskał Edwin Struś z zespołu Biali Murzyni z rezultatem 6 bramek. Miano najlepszego bramkarza otrzymał Jakub Socha z ekipy Los Warkos. Ceremonii wręczenia pucharów dokonali Zastępca Burmistrza Miasta Wojciech Superson
wraz z dyrektorem MOSiR-u Grzegorzem Łuczykiem.

W piątek równolegle z zawodami piłkarskimi na dwóch boiskach tartanowych obok hali sportowej odbywał się Turniej Koszykówki Dzieci i Młodzieży Trio Basket. W kategorii szkół podstawowych stawiły się trzy drużyny dziewczynek i pięć drużyn chłopców.
W kategorii gimnazjum i starszych wystąpiło 5 ekip. Przedstawiamy wyniki:

Szkoły podstawowe – Dziewczęta:

I miejsce: # Rysie

II miejsce: Ola Team

III miejsce: Zabłocka Team

Szkoły podstawowe – Chłopcy:

I miejsce: Gang Papryki

II miejsce: FC Nikt Nas Nie Chce

III miejsce: Minionki

IV miejsce: Banda Wodza

V miejsce: Czerwone Błyskawice.

Gimnazjum i starsi:

I miejsce: Ponad 300

II miejsce: Lekka Nadwaga

III miejsce: Sarenki

IV miejsce: Team 1

V miejsce: T-Team

Rozegrano wiele emocjonujących spotkań, a zwycięzców nagrodzono pamiątkowymi medalami.

W sobotę 11 lipca na Orliku przy ul. Pszennej odbył się ostatni mecz tegorocznej edycji Przeworskiej Ligi Tenisa Ziemnego. W wielkim finale Przemysław Gagat wygrał
z Markiem Tonią 6:0 6:1. Trzecie miejsce w turnieju zajął Krzysztof Markowski, miejsce czwarte przypadło Radosławowi Laskowi. W całym turnieju tenisa uczestniczyło łącznie 15 zawodników.
Ceremonii wręczenia pucharów oraz pamiątkowych dyplomów dokonał dyrektor MOSiR-u Grzegorz Łuczyk.

Ostatnim akcentem tegorocznych Sportowych Dni Przeworska był III Przeworski Rajd Rowerowy. W niedzielne południe grupa 85 uczestników stawiła się na starcie na stadionie miejskim przy ul. Budowlanych. Rowerzyści wyruszyli na wspólną przejażdżkę w eskorcie przeworskiej policji. Nad bezpieczeństwem rajdu czuwała ekipa z Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej „Leliwa” oraz Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o.
w Jarosławiu. Trasa rajdu liczyła 55 km i wiodła przez Chałupki, Jagiełłę, Gorzyce
i Ubieszyn. Pierwszy postój zorganizowano w Sieniawie, gdzie na uczestników czekał poczęstunek. Można było pospacerować po parku i zwiedzić salę lustrzaną oraz balową tamtejszego pałacu.

O 14.30 rowerzyści wystartowali w trasę powrotną poprzez Ubieszyn, Głogowiec, Tryńczę, i Chodaczów, aż dotarli do Zalewu Czyste, gdzie mogli ponownie odpocząć. Na przeworski stadion dotarli oni około godziny 17.30, Przywitali ich włodarze miasta:
Burmistrz Leszek Kisiel, Zastępca Burmistrza Wojciech Superson oraz dyrektor MOSiR-u Grzegorz Łuczyk. Następnie wśród uczestników rozlosowano wartościowe nagrody: lampki oświetleniowe do rowerów oraz bony na zakupy artykułów sportowych w przeworskiej hurtowni MAAW Sport. Wyróżniono również najstarszego zawodnika rajdu – Pana Krzysztofa Sochackiego, który w wieku ponad osiemdziesięciu lat aktywnie spędza czas
na dwóch kółkach. Na zakończenie odbyło się wspólne biesiadowanie przy grillu.

Dziękujemy serdecznie uczestnikom za tak liczny udział, a także wszystkim,
którzy przyczynili się do organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa naszych imprez.

Obszerna relacja foto na naszym profilu facebook.